Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Samorząd Instytutu Pedagogicznego

Samorząd Instytutu Pedagogicznego stanowi społeczność wszystkich studentów instytutu, którego przedstawicielami są starostowie poszczególnych specjalności i grup. Na czele Samorządu stoi Prezydium Samorządu Instytutu Pedagogicznego, wybierane przez przedstawicieli wszystkich roczników. Samorząd to Ty, Ja i wreszcie MY, naszą społeczność cechuje dobra komunikacja i przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi rocznikami i kierunkami działającymi w Instytucie.

Głównym celem funkcjonowania Samorządu jest aktywizowanie społeczności studenckiej do podejmowania inicjatyw z zakresu działalności organizacyjnej, społecznej, wolontariackiej, kulturalnej i wolnoczasowej. Działalność Samorządu zwiększyła znacznie liczbę akcji i imprez odbywających się cyklicznie, do takich należą: bale andrzejkowe oraz karnawałowe organizowane dla dzieci z klas I-III, warsztaty mikołajkowe organizowane dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych, happeningi okolicznościowe odbywające się w murach naszej uczelni, liczne akcje charytatywne, kiermasze świąteczne oraz wiele innych. Celem naszej pracy jest również stworzenie sieci współpracy z placówkami i instytucjami działającymi w środowisku lokalnym.

Czas studiowania w naszym instytucie to dla większości studentów czas intensywnej pracy. My „AKTYWNI” stale doskonalimy nasze umiejętności, wdrażamy nowe pomysły, wspieramy się i wymieniamy dobrymi praktykami, motywujemy siebie nawzajem do podejmowania różnorodnej aktywności. Wychodzimy z założenia, że dobry pedagog to nie tylko ten, który jest dobrze przygotowany teoretycznie, ale też ten, który rozwija swoje kompetencje poprzez praktyczne działania.

Wiemy już, że nasze „MAŁE” i „WIELKIE” inicjatywy spełniają swoją rolę!

PAMIĘTAJ, TY RÓWNIEŻ MOŻESZ URZECZYWISTNIĆ SWOJE POMYSŁY I MARZENIA…

Skład Prezydium Samorządu Instytutu Pedagogicznego (wybory: Leszno, 20.06.2022):

Wiktoria Nowak - Przewodnicząca Samorządu Instytutu Pedagogicznego

Katarzyna Jórdeczka - Wiceprzewodnicząca Samorządu Instytutu Pedagogicznego

Kamila Purwin - Wiceprzewodnicząca Samorządu Instytutu Pedagogicznego

Emilia Bolewicz - Sekretarz Samorządu Instytutu Pedagogicznego

Dominika Chuda - Sekretarz Samorządu Instytutu Pedagogicznego

 

Opiekun: mgr Justyna Kieliś-Talaga