Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Koło Naukowe Pedagogów

Koło Naukowe Pedagogów tworzą studenci Instytutu Pedagogicznego (i nie tylko), pragnący spędzać czas w twórczy sposób i tym samym rozwijać swoje zainteresowania z różnych obszarów pracy pedagogicznej. Koło zrzesza osoby aktywne, wykazujące się kreatywnością, nastawione na działanie i posiadające dużą chęć podejmowania inicjatyw społecznych, edukacyjnych i naukowych.

Głównym celem funkcjonowania koła jest inspirowanie i wsparcie w rozwijaniu umiejętności badawczych, zdobywanie nowej wiedzy oraz praktycznych doświadczeń w kooperacji np. poprzez organizowanie półkolonii letnich dla dzieci nad jeziorem w Krzycku Wielkim niedaleko Leszna. Jednym z istotnych celów naszej pracy jest budowanie i pielęgnowanie więzi studenckich, pomaganie w osiąganiu sukcesów i określaniu ścieżki samorozwoju. Członkowie koła w trakcie spotkań rozwijają swój warsztat pedagogiczny, mają okazję do sprawdzania teoretycznych prawidłowości w działaniu, co w efekcie przyczynia się do tego, że potrafią lepiej zrozumieć potrzeby oraz problemy podopiecznych i wiedzą, jak reagować na nie w zgodzie z etyką pracy.

Spotkania Koła Naukowe Pedagogów odbywają się cyklicznie (po ustaleniu z grupą). Poświęcamy je na integrację, wspólne planowanie i organizacje przedsięwzięć takich jak: wyjazdy na konferencje, wizyty studyjne w placówkach oświatowych, aktywności prospołeczne i proekologiczne w tym organizowanie wypoczynku dla dzieci. Prowadzimy profil w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć najświeższe informacje na temat naszych aktywności.

W swojej działalności cenimy różnorodność, aktywność i krytyczne myślenie. Zależy nam na kształtowaniu postaw sprzyjających konsolidowaniu wiedzy praktycznej i teoretycznej. Wierzymy, że pedagog to osoba, która może mieć ogromny wpływ na drugiego człowieka.

Jeśli zainteresowało Cię to, co robimy – dołącz do nas. Mamy wiele pomysłów do działania i sporo nowych akcji do przeprowadzenia. Każdy z Was może stać się częścią naszego zespołu i zrobić coś dla siebie i innych. Pamiętaj - razem możemy więcej!

Opiekunki: dr Marta Grześko-Nyczka i mgr Józefina Matyla-Mańka

Skład Prezydium Koła Naukowego Pedagogów: 

Zuzanna Kończak – Przewodnicząca Koła Naukowego Pedagogów,

Katarzyna Jórdeczka – Wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Pedagogów.