Facebook PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
10 maja 2024

Wznowienie publikacji książki „Nowa szkoła – szkoła wyższa. Refleksje, wyzwania, postulaty”

Wznowienie publikacji książki „Nowa szkoła – szkoła wyższa. Refleksje, wyzwania, postulaty”

W związku z szybkim wyczerpaniem ubiegłorocznego nakładu książki, Wydawnictwo Uczelniane ANS podjęło decyzję o jej dodruku. Publikacja przygotowana pod redakcją dr Marty Grześko-Nyczki oraz dr Moniki Kościelniak ukazała się po raz pierwszy wiosną 2023 roku. To recenzowana praca zbiorowa, składająca się z jedenastu artykułów, której myśl przewodnia koncentruje się wokół pilnej potrzeby zmian w edukacji, w tym również w zakresie kształcenia nauczycieli. Problem ten został potraktowany bardzo szeroko, bo rozpoczyna się od spojrzenia neurobiologicznego na możliwości percepcyjne dorastających ludzi, przechodzi przez rozmaite koncepcje pedagogiczne w ujęciu teoretycznym i praktycznym, a kończy się prezentacją danych uzyskanych w toku badań terenowych, poczynionych na temat stresu w leszczyńskich szkołach.

Artykuły naukowe napisali zarówno pracownicy leszczyńskiej Akademii – Małgorzata Dyrdół, Tomasz Dyrdół, Marta Grześko-Nyczka, Monika Kościelniak, Anna Maćkowiak, Józefina Matyla – jak i akademicy z innych ośrodków naukowych, nauczyciele, trenerzy, działacze społeczni: Agnieszka Adamczak, Monika Czyżewska, Lech Giemza, Marek Kaczmarzyk, Joanna Mytnik, Alicja Zagrodzka, Marzena Żylińska. Swój tekst w charakterze przedmowy zamieściła w książce także Anna Szulc, znana w kraju nauczycielka innowatorka, która od kilku lat występuje z postulatami oddolnej głębokiej reformy szkolnictwa w Polsce.

Nowa szkoła – szkoła wyższa napisana została w sposób przystępny, a jednocześnie rzetelny i inspirujący. Adresowana jest do szerokiego grona odbiorców: od studentów (nie tylko kierunków pedagogicznych) do nauczycieli i pracowników oświaty.

Pobierz za darmo – link do książki